• yd@gaziantepte.net
  • +905396933430
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
473 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Gaziantep Uyducu
  • TELEFON: Gaziantep Uyducu
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

uyduAntep Uyducusu

Gaziantep uydu montajı işleriniz itina ile yapılır ve % 100 destek sağlanır , sizlere hizmetimizden şikayet etmiceginiz garantisi veriyoruz .

Antep Uyducusu , Uydu sektörü hayatımıza bir girdi pir girdi eskiden uydumu vardı anten vardı çevir düzelsin yoksa hava da rüzgarlımı oh o zaman hiç tv izleme git uyu .)

HEMEN ARA : 0535 837 23 04

Ama uydu çıktı binlerce hd kanallar evimizde bir kumandanın ucunda , her sektörde oldugu gibi uydu sektörü de rekabetli uyducu cok ama saglam uydu işi yapan gaziantepte pek az ben biraz araştırıp size tekrar dönmek üzere gidiyorum bakalım Antep Uyducusu , gaziantepte uyducular kimlermiş bakıp görelim yazalım çizelim google amcada bizi görsün bu adam yazmıs desin :)…,
Çanak Anten Nasıl Kurulur ?

Uydu Montajı için aşağıdaki irtibat numarasından ulaşabilirsiniz;

uydu , Otomatik Tarama Nasıl yapılır?

Manuel Kanal Ekleme Menüsünden 11747 H 27500 veya 12380 27500 V Frekansını Yazarak Network Arama (Şebeke Arama) Yaparak Tüm Kanalları Güncelleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim ise şema olarak gösterilmiştir.

uydu nasıl baglanır?

Uydu Anteni – Çanak Anten

İnsanlar evlerinde daha eğlenceli vakit geçirmek adına zamanlarının büyük kısmını televizyon başında geçirmektedir. Bu televizyon başında geçirdikleri zamanı onlar adına daha kaliteli hale getiren bu televizyonlarında kullandıkları uydular olmaktadır. Uydunun kalitesi beraberinde televizyon izlemenin kalitesini yükseltmekte ve insanlar evlerinde ve başka ortamlarda televizyon izlerden daha kaliteli görüntü ve istedikleri kanalları izleme fırsatı bulabilmektedir.

Uydu Kurulumu Video Anlatım İZLEYİN !

Turksat Yeni frekans listesi

Yeni frekansların tümünü elle girmek çoğu kullanıcı için zahmetli olacaktır. Uydu alıcınızda 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerini girerek ve sonrasında ?Şebeke Taraması? yaparak yeni TV ve radyo kanallarının kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular ;

HD KANALLARI SD UYDU ALICISI İLE İZLEYEBİLİR MİYİM? 

HD kanallar için adı üstünde HD uydu alıcısı gerekmektedir.

Uydu nasıl bağlanır?

Uydu Giriş kablosu nasıl bağlanır?

Türksat 4A Uydu Sistemi Sinyal Yok Sorunu Çözümü

TurkSat A4 Uydu Kurulum Çağrılarında Aşağıdaki İşlemleri Uygulayabilirsiniz.

Türksat Tanıtım Dijital Cihazlarda Otomatik Tarama
frekans: 11844mhz
polarite: (v) dikey (vercital)
sembol oranı: 2222 (veri hızı)
feç: 3/4 (varsa)
frekans bilgileri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama açık seçilmelidir. uydusuna göre nıt arama veya bağlantı istasyon arama açık seçilmelidir. uydu alıcısının değiştirilmemiş menüye giriş şifresi 0000 veya 8503 olur.
türksat tanıtım dijital otomatik tarama ve teletekst hizmeti 14 eylül 2010 tarihi itibari ile frekansı değişti işte yeni frekansı ve ayarlama teknikleri sizler için

ÇÖZÜM – 1
Uydu Alıcınızın Tarama Alanına Girip Aşağıdaki Değerleri Giriniz.
Frekans: 11.844Mhz
Sembol Oranı: 2222
FEC Değeri: 3/4
Polarizasyon : Vertikal ( Dikey )
Network Tarama Alanını ON yani Açık Yapınız.
Ve Taramayı Başlatınız.Türksat uydusundaki Tüm Kananlar Yeni Frekanslarıyla Uydu Alıcınız Tarafından Taranacaktır ve Size Sadece Kumandadan Kaydetmek Kalacak.Yani Tek Tek Frekans Girmenize Gerek Yok.

(Uydu nasıl baglanır?)

 

ÇANAK ANTEN KURULUMU NASIL YAPILIR
Çanak Anten Kurulumu
Çanak anten nasıl kurulur. Kurulum yaparken nelere dikkat etmeliyim. Çanağımı kurarken hangi yöne bakmalı. Uyduların frekansları nelerdir.
Çanak Anten Kurulumu İçin Gerekn Araçlar ve Gereçler

Çanağımızı kurarken bize İngiliz Anahtarı, Pusula (Çok Gerekmiyor), Dübel İtici, Çekiç, Markör (Kalem), Matkap gerekecek bunlara sahip olmadan başlamıyoruz..

Güncelleme: Tam 4 sene önce, bu makaleyi yazmamda bana içerik resimlerini derleyerek ve işin püf noktalarını göstererek, destek olan. Şuan hala iş hayatlarına firmalara ve kişisel kullanıcıya bilgisayar servisi ve internet çözümleri üreterek devam eden sistemoptima.com ekibine minnettarlarımı sunmak istedim. Daha önceleri bu ekip tüm istanbul ‘a çanak anten üretimi yaparken, daralan sektör sebebi ile çalışma alanlarını değiştirdi. Şirketimin bilgisayar bakımlarını gözüm kapalı emanet ettiğim bu ekibin birde sloganı var; “bizim bilgisayarımızı bozamazsınız!” konusunda uzman bu çocuklar, çok iyiler. Sevgiler hepinize..
Gereçler

Direk Kurulumu ile Başlayalım
Direk kuracağımız nokta, yayın almak istediğimiz uydu için uygun yer teşkil etmeli
Kurulum yapılacak noktada. Kurulumdan sonra çanak ile uydu arasında herhangi bir objenin olmamasına önem gösterin

Şimdi elimize “L” direğimizi alalım ve duvara yerleştirelim. Kalemimizi kullanarak direğin altındaki her deliği işaretleyelim.

Daha sonra matkap ile duvara açacağımız delikler 0.5cm derinliğinde olmalıdır. Kullanacağımız dübellerin çoğu bu standartlardadır. Zaten isteseniz de fazla ileri gidemeyceksiniz.
Dübelleri nasıl kullanacağımız konusunda biraz fikir sahibi olalım

Şimdi duvara açtığımız dört deliğe dübelleri yerleştirip, Normalde yoktur ama sizinkilerde varsa ince çubuk ile dübelleri duvara bir çekiç yardımıyla takıyoruz. Bu dübeller malzemelerimizin duvardan ayrılmamasını sağlayacaktır.
Bazı dübeller vidalama yaparken kendiliğinden içten açılır.

Şimdi “L” Direğimizi alıp duvara takıyoruz. Yaylı rondela ve vidaları kullanarak.
Çanak Kurulumu
Tipine ve modeline göre kurulum değişiklik gösterebilir. Yanılmamak için kurulum uyarılarına bakın. Ben size elimde olanı tanıtacağım.

Şekilde gördüğümüz gibi çanağımızı kuralım. Kurulum yaptıktan sonra kırmızı ile işaretlenmiş olan vidaları çanağın yine şekilde oklar ile gösterilmiş yönlere hareket edebilecek şekilde biraz sıkalım. çünkü daha uydu için ayar yapılması gerekiyor.

Uydu ‘a göre çanak ayarı

Çanağınızı hangi uydu ile çalışmasını istersiniz?

Bu size kalmış. lyngsat a girip sizin için hangi uydunun daha ilgi çekici olduğunu keşfedebilir. Daha sonra Sattelite Finder ismindeki bu ufak programı indirebilir veya Dishpointer ‘ın sitesini ziyaret edip yükseklik ve yatay polarizasyon değerlerinizi alabilirsiniz.

Sıra çanağınızı yönlendirmeye geldi.

Üç adet bilgiye ihtiyacımız var ; Yükseklik, Yatay Derecemiz ve LNB derecesi.

Azimut

Bu çanak pozisyonudur. çanağınızın kuzeyemi yoksa güneyemi bakması gerektiğini derece ile belirler.

Yükseklik / Elevation
Bu çanağın yükseklik değerinizi gösterir. Derece ile gösterilir.

Polarizasyon / LNB Sk
Polarizasyon, LNB Rotasyonu ile ilgilidir. zemine göre derecelendirilir.

Bütün bu bilgiler şu iki faktöre dayanır:

Bulunduğunuz coğrafi konuma
Çanağı kurmak istediğiniz bölgeye
Kablo Bağlantıları
Şekildeki gibi kabloları keselim.

Kabloları kesip “F” Konnektörleri kabloların ucuna taktığımız işin sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Şimdi sıra zapping yapmaya geldi. İyi eğlenceler..
YORUMLARINIZI ÖNEMSİYOR ANINDA DÖNÜŞ SAĞLIYORUZ LÜTFEN YORUM BIRAK !

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.