- Hoşgeldiniz

GaziantepteNET

Sitemizde Toplam 149 Firma, 8 Haber, 6 Ürün ve 4 İlan Bulunuyor.

Korgeneral İrfan Özsert kimdir nereli kaç yaşında? İrfan Özsert’in özgeçmişi

Ana Sayfa » Blog Yazıları » Korgeneral İrfan Özsert kimdir nereli kaç yaşında? İrfan Özsert’in özgeçmişi

KORGENERAL İRFAN ÖZSERT KİMDİR?

İrfan Özsert Gaziantep doğumludur. 30 Ağustos 1980 yılında Kara Harp Okulu’na giren Özsert 1987 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni 4’üncü olarak tamamladı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında büyük kahramanlık gösteren İrfan Özsert, Kara Harp Okulu Alay Komutanı olarak görev yaparken 2’nci yılında YAŞ üyesi oldu. Tümgeneral olarak görev yapan Özsert’in YAŞ’a seçilmesi Gaziantep’te büyük sevinçle karşılanmıştı.

Kara Harp Okulu’nu 4. olarak bitiren Tuğgeneral İrfan Özsert, sırasıyla Diyarbakır, Kuveyt, Amerika ve Belçika’da Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen görev yaptı. İstanbul’da Kurmay Yarbay olarak Tabur Komutanlığı yapan İrfan Özsert daha sonra Kara Harp Okulu Alay Komutanlığı’na atandı. ÖZsert çok sayıda birlikte görev yaptı. TÜM General Özsert daha önce de Orgeneral Işık Koşaner ve Orgeneral İlker Başbuğ’un KKKT’de Özel Sekreterliğini yaptı.

Genel Kurmay Genel Sekreteri olarak atanan İrfan Özsert, , çok iyi derecede İngilizce biliyor. Aslen Gaziantep Nizipli olan 53 yaşındaki Tuğgeneral İrfan Özsert, aynı zamanda yeminli mali müşavir Şefik Özsert’in kardeşi Özsert Paşa, evli ve 1 çocuk babası..

02 Ağustos 2019 tarihinde eklenmiş ve 3 kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika