- Hoşgeldiniz

GaziantepteNET

Sitemizde Toplam 153 Firma, 8 Haber, 6 Ürün ve 4 İlan Bulunuyor.

Üye Olup Firmanızı Ekleyebilirsiniz

ÜYE OL GİRİŞ YAP

Gaziantepte Kuşçuluk

Adres : -

Telefon : -

E-Posta : -

gaziantep güvercin

Güneydoğunun en gözde kuşçuluğu Gaziantepte yapılmaktadır , her ne kadar Şanlıurfa gibi görünsede aslında Gaziantep’te dir.Peki bunu nerden anlıyoruz ?

Gaziantep’te ki kuşçuluğun diger illere göre daha ileride olmasını anlamak zor degil çünkü en güzel ve en sağlam güvercinler Gaziantep’te dir.

Dışarı şehirlerden gelen kuşları görüyoruz ve bakıyoruz ki alacagımız ya 1 yada 2 kuş vardır digerleri sıradan para veripte almıcağımız kuşlar ,Gaziantep’ten bir bölük satıldıgında görüyoruz ki yine güzel kuşlar burdan gidiyor çünkü Gaziantep’te herkes artık kuşu biliyor ve güzel cins güvercinler yetiştiriyorlar ve bunlarıda çok sağlam edebiliyorlar , Gaziantep te ki kuşların sağlamlığı da Şehir büyük kuşçu çok ve soyu sağlam ırk yavrulatmalarıdır.

Bir antepli sözü der ki ” Hem güzel olacak Hem sağlam” 🙂

Peki Gaziantep Posta Güvercinleri ne durumda ?

Gaziantep Posta Güvercinleri konusunda baya baya ileride her yıl bir ırk piyasaya düşüyor bu yılın galibi dönek posta güvercinleridir.

Bu ırk sert olmasına ragmen alıp uçuranlar mevcuttur , ama bir çok kısmı gider tutan uçurur şimdilik bu kadar yazımıza ileride devam edeceğiz.

Şimdi görsele gelelim.

gaziantep dönek postadönek posta gaziantepdönek posta

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
TemaFabrika